قالب وردپرس

درباره ابوریحان

فیزیوتراپی ابوریحان در مهرماه سال ۱۳۸۰ در کوچه ۱۴ خیابان ۱۹ دی افتتاح گردید. پس از ۷ سال تلاش و خدمت رسانی به  بیماران و همشهریان استان قم و شهرهای مجاور (اراک، دلیجان، سلفچگان و …)، در سال  ۱۳۸۷ به مکان وسیعتر با تجهیزات مجهّز تر و به روزتردر کوچه ۳۴ خیابان ۱۹ دی انتقال یافت.
از آنجا که می خواستیم که همیشه اولین در کیفیت باشیم ، در سال ۱۳۹۱ ساختمان  کنونی مجتمع فیزیوتراپی ابوریحان را به عنوان بزرگترین مرکز فیزیوتراپی  در سطح  کشور بنا کردیم. در تمام این سالها اعتماد بیماران و همشهریان گرامی به ما و اطمینان ما به ایشان در حسن انجام کار ،  ما را به هم نزدیکتر می کرد و موفقیت ما را در رسیدن به سطح استانداردهای جهانی درمان  به همراه داشت.
مجتمع فیزیوتراپی ابوریحان به منظور رفاه حال بیماران محترم و با ایجاد فضاهای درمانی استاندارد و بخش های مجزای خانم ها ، آقایان ، کودکان  و بخش ویژه، سعی کرده است تا روند درمان بیماران با آرامش و طبق برنامه ای معین و مدون دنبال شود.
“زمان کوتاه تر ازآنست که شما بخواهید وقت خود را صرف تشویش و نگرانی کنید”
این مرکز با به کارگیری جدیدترین روش ها و استراتژی های درمانی حال حاضر در دنیا در زمینه ی الکتروتراپی، مکانوتراپی، تمرین درمانی و درمان های دستی آماده ی ارائه خدمات به بیماران محترم می باشد.
فیزیوتراپی ابوریحان با بهره گیری از پرسنل متخصص ، مجرب، متعهد و دلسوز ضمن کسب نتیجه ی درمانی مناسب، در وقت و هزینه ی بیماران صرفه جویی خواهد کرد.
به منظور ارتقاء کمی و کیفی درمان و رفاه حال بیماران ، این مرکز همه روزه در دو نوبت صبح و عصر از ساعت ۷ الی ۲۱ آماده ی انجام خدمات درمانی می باشد ؛
همچنین به دلیل کیفیت درمان بیماران و عدم ایجاد اختلال در پروسه ی درمانی آن ها و البته بنابه درخواست بیماران ، در برخی ایام تعطیل نیز این مرکز به روی بیماران باز است.(جمعه ها مرکز تعطیل می باشد.)
فیزیوتراپی ابوریحان با هدف ایجاد مرکزی بیمارمحور طراحی و بنا گذارده شده است؛ به همین دلیل به تمام بیماران برگه نظرسنجی داده می شود. نظرسنجی ها توسط مسئول مربوط به این کار بررسی شده و به پیشنهادات و انتقادات بیماران ترتیب اثر داده می شود.البته از پرسنلی که از آنها تشکر می شود نیز قدردانی به عمل می آید.
همچنین بیمار در طول جلسات درمانی مجددا ارزیابی و معاینه شده تا درصورت لزوم و طبق صلاحدید فیزیوتراپیست و پرکتیشنر مربوطه برنامه درمانی تغییر کند.
یکی از اهداف اصلی فیزیوتراپی ابوریحان ، استفاده ی علمی و صحیح از دستگاه های الکتروتراپی  و استراتژی های درمانی است؛ به این صورت که در این مرکز افرادی که به نحوی با درمان بیمار در ارتباط اند(فیزیوتراپیست ها و درمانگران) متناوباً در جلسات آموزشی ، علمی و کنفرانس های این مرکز حضور می یابند و درمورد متدهای جدید توانبخشی ، مقالات جدید فیزیوتراپی ، اطلاعات پیراپزشکی از قبیل تغذیه ، رادیولوژی، نتایج آزمایشگاهی و داروشناسی به بحث و تبادل نظر می پردازند و توسط افراد متخصص در این زمینه کسب علم و تجربه می کنند .
همین ویژگی هاست که این مرکز را متمایز کرده است؛ چراکه ما اعتقاد داریم این حرکت و پویایی است که انسان را به پیش می برد و رکود و سکون ، معنایی جز فنا و زوال ندارد.
” شکست چیزی نیست به جز دست کشیدن از تلاش “
” مردان شجاع فرصت می آفرینند و ترسو ها منتظر فرصت هستند “
جلسات و کنفرانس های این مرکز فقط محدود به افراد درون مجتمع نیست بلکه از پزشکان و متخصصین محترم در رشته های مختلف (ارتوپدی، نورولوژی، روماتولوژی، آزمایشگاه، رادیولوژی و…) نیز دعوت به عمل می آید تا درمورد بیماری و برنامه توانبخشی قبل و بعد از جراحی بحث و گفت وگو شود .
از اهداف دیگر این مرکز، مقرون به صرفه کردن درمان برای بیماران محترم است ؛ چراکه به اعتقاد ما در فیزیوتراپی نیز مانند سایر درمان های پزشکی چیزی به عنوان درمان روتین نداریم و بنابراین در فیزیوتراپی ابوریحان برنامه درمانی بیماران خاص همان بیمار است؛ چراکه هر بیماری با توجه به زمینه ی بیمارش،علت و علائم بیماری، سابقه ی بیماری های قبلی و مشخصه های فردی ، شغلی و ورزشی اش پروسه ی درمانی خاص خود را دارد و برنامه ی درمانی بیماران با یکدیگر متفاوت است.
شما می توانید با مراجعه به این مرکز متمایز بودن ما را در عمل تجربه کنید .
برخی ویژگی های خاص فیزیوتراپی ابوریحان که آن را از سایر مراکز متمایز کرده است:
۱- بهره گیری از پرسنل متخصص، مجرب، متعهد و دلسوز که به صورت دوره ای ۴بار در ماه در کنفرانس های علمی و آموزشی این مرکز علم خود را با کتب evidence based approach به روز دنیا و مقالات معتبر تطابق می دهند.
۲- بهره گیری از مجهزترین امکانات الکتروتراپی، مکانوتراپی، مگنت تراپی، لیزرتراپی و تأکید بر استفاده از تکنیک های دستی مطابق با جدیدترین کتب ، نشریه ها و مقالات تخصصی
۳- استفاده از dry needling(سوزن) برای درمان اختلالات عضلانی- اسکلتی
۴- ارائه مشاوره ی تغذیه ای و برگه توصیه های غذایی مرتبط با بیماری قبل از شروع جلسات درمانی به تمام بیماران
۵- تأکید بر بیمار محوری در تمام مراحل درمان بیماران با هدف رضایت بیماران از نتیجه درمان و اطمینان بیمار از تلاش و دلسوزی پرسنل و اعتماد بیمار به برنامه ی درمانی اش
۶- کم شدن هزینه درمان به دلیل اینکه درمان ، خاص بیمار است و از درمان های اضافی جلوگیری می شود
۷- توجه به نظم و ترتیب در ارائه خدمات طبق پروسه ای معین و از پیش تعیین شده برای جلوگیری از اتلاف وقت بیماران  و بهبود کیفیت درمان
۸- ارائه برگه ی آموزش تصویری آموزش ورزش به تمام بیماران و برنامه ی آب درمانی آن ها بعد از اتمام جلسات
۹- ارائه گزارش درمانی کامل و مکتوب به پزشک و حتی درصورت نیاز تبادل اطلاعات به صورت تلفنی درمورد پیگیری برنامه درمانی بیمار
۱۰- توجه جدی به اصول بهداشتی و نظافت مجتمع(شست و شوی هفتگی ملحفه ها، حوله ها و ضدعفونی کردن تخت های درمان، پروب های اولتراسوند و لیزر) و ارائه بسته بهداشتی یکبار مصرف برای تمامی بیماران
” این لحظه، همین لحظه ، تمام چیزی است که تو داری، زیرا که به طور یقین مالک آنی”
باآرزوی موفقیت و بهبودی با تشکر
مجتمع فیزیوتراپی ابوریحان