قالب وردپرس

کاردرمانی

معرفی رشته کاردرمانی

 این رشته از زیر مجموعه های علوم توانبخشی است که وظیفه آن بررسی و ارزیابی توانائی ها، درمان و آموزش معلولینی است که در اثر سکته های مغزی ،بیماری های مختلف ، حوادث ، تصادفات ، جنگ ، عقب ماندگی های ذهنی و … دچارمعلولیت شده اند.
 فارغ التحصیلان این دوره می توانند بر اساس تشخیص و معرفی پزشک به درمان جسمانی و روانی و توان بخشی بیماران بپردازند .متخصصان کاردرمانی با تسلط کافی بر علوم مختلف فیزیولوژی ، آناتومیکی و روان شناختی یک برنامه جامع درمانی را به بیماران ارائه می دهند.
 در کار درمانی بیماری و تأثیرات آن در تمام ابعادزندگی فرد، مورد بررسی قرار می گیرد هدف این رشته بالا بردن استقلال و افزایش سطح توانمندی بیمار برای انجام فعالیتهای روزمره و اجتماعی و مهارت های زندگی می باشد.
 تخصص یک کاردرمان کمک به بازتوانی جسمی ، حرکتی ، ذهنی و روحی افرادی است که دچار معلولیت می باشند و علاوه بر آن کاردرمان با آموزش کار وفعالیتهای مختلف متناسب با نوع معلولیت و بالا بردن توان ذهنی با استفاده ازکارگاه های مختلف ، تکنیکهای متفاوت ورزشی درمانی و ابزارهای مختلف ، علاوه برمقابله با معلولیت و جلوگیری از پیشرفت بیماریها، فرد معلول را به محیطاجتماعی بازگردانده استقلال اورافراهم می آورد.
خدمات کاردرمانی این خدمات در محدوده بیماریهای مغز و اعصاب ، بیماریهای روماتولوژی ،بیماریهای عصبی عضلانی ، بیماریهای ارتوپدی، سوختگیها و تغییر شکلهای ناشی ازآن، صدمات ناشی ازکار، بیماریهای ناتوان کننده و یا مزمن است؛

 که شامل بیماران مبتلا به بیماریها با ضایعات جسمی است که شامل

A- بیماری های ارتوپدیک و نورولوژیک می باشد:
۱. در کودکانی که فلج مغزی دارند(CP)، کودکان دارای اختلال در راه رفتن، مشکلات تعادلی-حرکتی و جابجایی، گرفتن و رهاکردن، ناتوانی های رشدی و تکامل حرکتی، کودکان دست و پاچلفتی و شکستگی ها
۲. در بزرگسالان؛ توانبخشی بعد از شکستگی ها، دررفتگی ها، ترمیم و پیوند تاندون ها و اعصاب و عروق در اندام ها، بیماری آرتروز و رماتیسم، سکته مغزی(CVA)، MS،مشکلات ناشی از سالمندی و …
B- اختلال در عملکردهای روانی-اجتماعی،ناتوانی های رشدی و تکاملی ذهنی، اختلالات و ناتوانی های یادگیری و نوشتاری، اختلالات خوردن مثل اختلالات جویدن و بلعیدن، مشکلات در مراقبت از خود و فعالیت های روزمره زندگی می باشد.
m.jpg
1484 106
images (32)
images (30)
images (33)
Physiotherapie mit kleinem Jungen
باآرزوی موفقیت و بهبودی با تشکر
مجتمع فیزیوتراپی ابوریحان